Kombi Bakım Servisi

Kombinin Bakımı ve Önemi

Kombileriniz kulanım  sonrasıda yılda bir defa bakım yapılmalı. Peki  neden bakım yapılmalı bu kadar önemlimi kombinin bakımı. İsterseniz şöyle bir örnek verelim belki örnek daha açıklayıcı olacaktır. Köydesiniz ve ısınmak için soba kullanıyorsunuz. Kışın ısınmak için kullandığınız sobayı yaz girişinde nasıl kaldırıp bacalarını temizliyorsak veya temizletip bakımını yapıyorsak kombimizde bu bakımı fazlasıyla hakkettiği söylemeliyim.

Kombi çalıştıkça içerisinde toz birikmesi , yoğuşmalı kombilerde yoğuşma giderinde oluşan tıkanıklık, ısınma sonucunda oluşacak basıncı dengeleyen genleşme tankındaki basıncın zaman içerisinde azalması, Kombinin titreşimler sonucunda bağlantılarda oluşabilecek gevşemeler ve su kaçağı veya gaz kaçakları, Kombi içinde devirdaym yapan su üzerinde bulunan partüküller kombi içinde tıkanıklıklara yol açması ve filitrelerin tıkanması…

Siz kombinizi çalışıyor olarak görsenizde kombi bir müddet sonra bakım için size sinyaller hatalar arızalar vermeye başlayacaktır. Bundan dolayıdır ki kombinizin bakımı önemlidir  ve her kış bitiminde yada kış girişinde muhakkak yapılmalıdır.

Kombi Bakımında Neler Yapılıyor?

Kombinin daha stabil çalışması için gerekli görülen tüm ayarlar bakımda yapılıyor. Bakımda yapılanlar sıralayacak olursak;

  • Filitre temizlikleri
  • Esanjör temizliği ve kontrolü
  • Fan temizliği
  • Sensörlerin kontrolü
  • Gaz kaçak kontrolü
  • Genleşme tankı basıncı kontrolü
  • Gaz kacak testi
  • Genel iç ve dış temizlik

Kombinizin bakımını kesinlikle yetkili servislere yaptırmalısınız. Yetkili servislerce yaptırdığınız bakımlarda daha güvenle kombinizi kullanabilirsiniz.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılmalı?

Kombilerin daha uzun ömürlü olması ve güvenli çalışması için bakımlarının düzenli yaptırılması gerekmektedir. Peki Kombi Bakımı Ne zaman yapılmalı?

Kombi bakımları kış bitiminde veya kış girişlerinde bakımlarının yapılması gerekmektedir. Düzenli yapılan bakımlarda kombileriniz daha verimli ve güvenli çalışacaktır. Uzun süre kombi bakımı yapılmayan kombilerinizde farklı arızalar meydana gelebilmektedir.

Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir Yapılmalıdır?

Kombi bakımları firmaların belirttiği periyorlar genelde yılda birdir. Yani her yıl kombinin bakımının yapılması tavsiye edilmektedir. Burada dikkat edeceğiniz nokta kombiyi 2 yıl üzerinde bakımsız kullanmamalısınız. Düzenli olarak bakım yaptırarak kombiyi kullanmalısınız.

Kombinin bakımını daha uzun aralıklarda yapılması için radyatörlere SENTİNAL X100 radyatör koruyucu ilave edilmelidir. Bu sayede sistemde çamuş oluşmayacağı için ve sistem daha rahat çalışacağı için bakımlarınızı biraz daha geçiktirebilirsiniz.

Telefon
WhatsApp
İnstagram
Top